ÚvodDestinácieZájazdyPočasieFotkyMapaKontakt

Ulcinj

Ulcinj je najjužnejšie položené mestečko, prístav a známe letovisko, ktoré má 11 000 obyvateľov a leží 24 km od Baru a 15 km od hranice s Albánskom. Ulcinj je bývalé pirátske mestečko a väčšinu jeho obyvateľov tvoria priateľskí moslimovia. Neobklopujú ho žiadne hory, ale polia, na ktorých sa pestujú olivovníky, citrusy, granátové jablká a iné.

Navštíviť môžete Staré mesto s hradbami vybudovanými Ilýrmi, najstaršou stavbou na východnom Jadrane, tureckú hodinovú vežu Salaat Kula z roku 1754, tureckú studňu z roku 1749, Mestské múzeum so zaujímavými exponátmi, Benátsky palác. Pred hradbami stojí pravoslávny Kostol sv. Mikuláša z roku 1890 s cennými dielami ruských umelcov, Pašova mešita s kúpeľmi (jediná stavba svojho druhu v krajine), Mešita Namazdjah, tri turecké mauzóleá z 18. storočia, Kostol sv. Jozefa s kamennou zvonicou s tromi zvonmi.

V meste sa nachádza asi 600 m dlhá, pozvoľne klesajúca Malá pláž s farebným pieskom, na ktorej je promenáda, množstvo barov, kaviarní a reštaurácií. Medzi hotelmi Albatroa a Galeb je zopár pláží, medzi ktorými vyniká najmä Ženská pláž so sírnatým liečivým prameňom neplodnosti a iných ženských chorôb, na ktorú nemajú muži prístup. Najznámejšou je Veľká pláž, vzdialená od Ulcinj 5 km a tiahnúca sa na juhovýchod po rieku Bojana pri albánskych hraniciach. Dlhá je takmer 13 km a široká asi 60 m. Jej prednosťou je pozvoľný vstup do mora a liečivý piesok s minerálnymi prvkami (jód), ktorý sa doporučuje reumatikom a na liečbu pohybového ústrojenstva. Vybudované sú tu hotelové komplexy, kúpaliská, reštaurácie a plážové bary. Miestni lákajú turistov na kúpaliská na plážach, ktorým dali názvy ako Tropicana (Modrá vlajka), Copacabana či Miami Beach. Niektoré časti dlhej pláže sú vďaka stagnácii cestovného ruchu dosť zanedbané.

Typické pre Ulcinj sú hlučné a živé trhy, na ktorých nájdete úplne všetko od ovocia a zeleniny, mäsa a syrov až po oblečenie a bižutériu. Konajú sa dvakrát do týždňa.

Športovo založení jedinci využijú ponuky hotelov s priestormi na futbal či tenis, z vodných športov je obľúbený windsurfing a športový rybolov na pláži.

Zájazdy do Čiernej Hory
Makadi Palace Hurghada

Termín: 11.11.-18.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 479,- €

Sentido Oriental Dream Resort Marsa Alam

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 522,- €

Sea Gull Resort & Beach Hurghada

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 387,- €

The Grand Makadi Hurghada

Termín: 18.11.-25.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 259,- €

Three Corners Sunny Beach Hurghada

Termín: 19.11.-26.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 415,- €


Všetky zájazdy do Čiernej Hory...