ÚvodDestinácieZájazdyPočasieFotkyMapaKontakt

Herceg-Novi

Herceg - Novi je s 20 000 obyvateľmi najväčším mestom a súčasne aj najväčším letoviskom v Boke Kotorskej. Nachádza sa na samom konci pláže. Herceg – Novi sú prímorské klimatické kúpele, ktoré liečia morským bahnom a sú prospešné pre naše zdravie. Výzor mesta je zrkadlovým obrazom jeho búrlivej minulosti. Nachádza sa tu sympatická zmes romantického, byzantského a orientálneho štýlu, zahniezdeného do stredomorskej krajiny.

V meste je množstvo zaujímavostí a pamiatok, ako ilýrske pohrebné mohyly, španielska pevnosť Španjola z 15. – 16. storočia, turecká pevnosť Kanli Kula zo 16. storočia, Forte Mare- pevnosť, turecká hodinová veža Sat-kula z roku 1850, palác Ivana Buroviča zo 17. storočia, kostol sv. Jeronýma a kostol sv. Archanjela Michala, regionálne múzeum s pravekými exponátmi a ikonami či Námorné múzeum s modelmi starých lodí. V historickom múzeu s prekrásnou botanickou záhradou sa nachádza viac než 2000 stredomorských, subtropických a tropických rastlín.

V Herceg – Novi a jeho okolí sa nachádza viac než 20 pláží, skalnatých, oblázkových aj piesočnatých. Väčšina z nich má dlhý a pozvoľný vstup do mora. Najkrajšou plážou je oblázková pláž Žanjica, ktorá leží v širokom oblúku zátoky Žanjica juhovýchodne od Herceg-Novi. Dlhá je asi 300 m, lemovaná je súvislým, prevažne borovým voňavým porastom. V jej blízkosti sa nachádza ďalšia krásna pláž Mirište, s množstvom reštaurácií. Veľmi príjemnou plážou je Rose, ktorej intímny charakter je vytvára ideálne miesto pre zamilované dvojice. Prírodná oblázková pláž v zátoke Dobreč je tiež obľúbená a jazdí sa na ňu taxi - člnmi z Herceg - Novi. V roku 2007 boli niektoré pláže Herceg – Novi ocenené významným medzinárodným ocenením - Modrou vlajkou, ktorá sa udeľuje za vysoký štandard ochrany prírody, čistotu mora a pláží, kvalitné sanitárne a bezpečnostné podmienky na plážach. Toto ocenenie získali pláže Yachting Club 32, Stevuzo, Cuba libre a Porto. Pláž Yachting Club 32 sa nachádza priamo v Herceg-Novi, pri promenáde pet Danica.

O zábavu sa v Herceg-Novi starajú príjemné reštaurácie, zábavné podniky, diskotéky či kaviarne. Pri prechádzke mestom môžete využiť prehliadkový vláčik, požičať si auto, objednať si výlet na loďke alebo požičať si čln.

Športovci si prídu tiež na svoje, príležitostí na hru basketbalu, volejbalu, tenisu, vodných športov či potápania je tu naozaj veľa.

Mesto Herceg - Novi je mesto kvetov, pomarančovníkov a parkov, ktoré má svoje okná obrátené k moru a k slnku, zaujme na prvý pohľad svojou čistotou a je vhodnou dovolenkou pre deti a dospelých.

Zájazdy do Čiernej Hory
Makadi Palace Hurghada

Termín: 11.11.-18.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 479,- €

Sentido Oriental Dream Resort Marsa Alam

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 522,- €

Sea Gull Resort & Beach Hurghada

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 387,- €

The Grand Makadi Hurghada

Termín: 18.11.-25.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 259,- €

Three Corners Sunny Beach Hurghada

Termín: 19.11.-26.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 415,- €


Všetky zájazdy do Čiernej Hory...