ÚvodDestinácieZájazdyPočasieFotkyMapaKontakt

Budva

Budva patrí k najstarším mestám na Jadrane. Toto malé mestečko s 11 000 obyvateľmi leží v širokej Budvanskej zátoke a patrí medzi najnavštevovanejšie a najobľúbenejšie dovolenkové letoviská v Čiernej Hore. Chránená je horskými masívmi Lovčenu a Paštroviči pred nepriaznivým vnútrozemským počasím, preto je podnebie v tomto meste mierne a príjemné.

Budva má zvláštnu atmosféru starobylého mesta. Vo vnútri mesta medzi múrmi opevnenia sa nachádza amfiteáter, ktorý ponúka návštevníkom rôznorodé literárne predstavenia, koncerty a výstavy.

Prechádzka po hradbách je príjemným doplnkom prehliadky mesta. Zachovali sa dve impozantné mestské brány - Pevninská brána a Morská brána. Pre mesto sú typické dláždené uličky s kamennými domami a dominanta biskupského kostola sv. Jana z 8. až 9. storočia. Romantickou stavbou je opustený kláštor a mariánsky kostol Santa Maria in Punta z 8. storočia a kostol sv. Trojice s gréckymi maľbami. Oproti starému mestu leží Ostrov sv. Mikuláša, na ktorom je zrúcanina kostola.

Pochváliť sa môže sedemnástimi nádhernými plážami, ktorých dĺžka dosahuje celkovo 25 km. Nájdete na nich jemný aj hrubý piesok, oblázky a kamene. Pláže sú tu takmer stále plné a rušné, no môžu sa pochváliť krásou, udržiavanosťou a čistotou, vďaka čomu stúpa počet pláží ocenených Modrou vlajkou.

Medzi najkrajšie pláže patrí Slovanská pláž (Slovenska plaža), ktorá sa tiahne sa v širokom oblúku v dĺžke 1600 m od mestského budvanského prístavu smerom na východ. Povrch tvoria príjemné oblázky. Je to najreprezentatívnejšia černohorská pláž s komplexom hotelov, reštaurácií, zariadení pre šport a zábavu.

Ďalšou krásnou plážou je pláž Mogren. Je dlhá 350 m a povrch má z hrubého piesku. Vedie na ňu cesta vytesaná v skale. Skladá sa z dvoch pláží, ktoré sú spojené tunelom v skale. Skaly tvoria okolo nej malebný a romantický rámec. Na okraji pláže sú zrúcaniny letohrádku šľachtickej rodiny Zanovičov. Táto krásna pláž sa tiež môže pochváliť ako držiteľka Modrej vlajky. Na Mogren zo západu nadväzuje piesočnato – oblázková, 1200 m dlhá, pláž Jaz a 200 m od nej sa rozkladá prekrásna piesočná pláž Trsteno. V Budve sa nachádza i Mestská pláž a tiež Mala plaža medzi Budvou a Bečiči dlhá 80 m, ktorú tvorí jemný piesok.

Budva je veľkým športovým strediskom, ktoré ponúka množstvo športových možností ako sú vodné lyžovanie, vodné skútre, paragliding, potápanie, jachting, športový rybolov, tenis, futbal, rôzne výlety a bungee jumping, ktorý si môžete skočiť nad Slovenskou plážou. Nachádzajú sa tu i detské ihriská.

Mesto sa stalo známym predovšetkým svojimi tradičnými letnými festivalmi, najznámejším z nich je "Budva - mesto divadla", ktorý sa koná od 1. júla do 20. augusta. V apríli je známou Jarná noc v maskách, konajú sa tu i hudobné festivaly. Nočný život sa sústreďuje na hlavnej promenáde, kde sú bary, diskotéky, herne, reštaurácie, obchodíky a butiky.

So susedným letoviskom Bečiči je Budva spojená promenádnou cestou.

Budva je dnes mesto divadiel a festivalov, sviatkov, hotelov a pláží. Vďaka bohatým ponukám, neskutočnej riviére a exkluzívnym hotelom a reštauráciám sa právom Budva označuje ako turistické hlavné mesto Čiernej Hory.

Zájazdy do Čiernej Hory
Makadi Palace Hurghada

Termín: 11.11.-18.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 479,- €

Sentido Oriental Dream Resort Marsa Alam

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 522,- €

Sea Gull Resort & Beach Hurghada

Termín: 17.11.-24.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 387,- €

The Grand Makadi Hurghada

Termín: 18.11.-25.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 259,- €

Three Corners Sunny Beach Hurghada

Termín: 19.11.-26.11.2016
Strava: All Inclusive
Cena: 415,- €


Všetky zájazdy do Čiernej Hory...